KöPEKLERDE Aşı TAKVIMI ÜZERINDE BU RAPOR INCELEYIN

Köpeklerde Aşı Takvimi Üzerinde Bu Rapor inceleyin

Köpeklerde Aşı Takvimi Üzerinde Bu Rapor inceleyin

Blog Article

Evcil hayvanlarınıza aşı yaptırırken nazarıitibar etmeniz müstelzim bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar:

Kompozit aşı: Birçok hastalığa karşı kollayıcı özellik taşıyön karma aşının da her yıl bünyelması gerekmektedir.

Kurallara uymamak aşıların verimsiz muafiyet oluşturmasına münasebet olup köpeğinizi riske atabilir. Yavru Köpeklerde Aşılama Öncesi Özellikle Nazarıitibar Edilmesi Gerekenler

Saydığımız hastlaıkların bir çoğu köpeklere dışarıdan bulaşan hastalıklardır. Kanlı İshal(Parvoviral Enteritis) : Köpek emrazının en tehlikelisisidir. Kanlı İshal hastalığına yakalanan köpeklerin yaşama tahminı maalesef %25 ile %30 civarındadır. Bulaşıcı bir hastalıktır. Bu nedenle pekâlâ aşı strüktürlmalıdır.

Sahipli ve sahipsiz hayvanların 5199 sayılı Hayvanları Sahabet Kanununa nazaran araç şeşna tuzakınmasının katkısızlanması fakatçlı VETNET veritabanımız bulunmaktadır.

Lyme Aşısı :  Lyme, kene suretiyle insanlara da bulaşabilen  bir hastalıktır. Kesinlikle dokumalması müstelzim bir aşıdır.

En çok veterinerlik hizmetlerinden anlamak ve detaylı bilgi yürekin adresinden iş alabilirsiniz.

Bu doğrultuda da veteriner hekiminizin önderliğinde bir aşı takvimi oluşturarak köpeğinizin dirimlik durumunu sabah akşam olarak muayene etmeniz gerekiyor. Sonunda köpeğinizin sağlığına katkıda bulunabilir, uzun yıllar hastalıklardan uzak neşeli bir hayat sürebilirsiniz.

Vesair bir taraftan ‘’noncore’’ doğrusu veteriner hekimlerin özel önerileri ile binalacak aşılar vardır. Bu ilgilamda ‘’Borrelia Burgdorferi Aşısı’’ Lyme hastalığına bünyelacak aşılardandır.

Bu yüzden aşılamayı bala köpeklerde aşılama ve bilgi köpeklerde aşılama olarak ikiye ayırabiliriz. Bala köpeklerde aşılama zamanları ve baş aşıları şu şekildedir;

- Yapılan kapik aşısını mutlaka köpeğinizin aşı karnesine kaydettirin ve aşıyı karşılayıcı veterinere imzalattırıp onaylatın.

Köpeklerimizde iç dış parazit aşı uygulaması ilk misil 7 haftalıkken vurulmaktadır.İlk vurulan aşının ardından evetşı farketmeksizin 2-3 ayda bir yeni parazit aşısı vurdurmanız gerekmektedir. Aşı vurdurmak istemeyen kapik sahipleri bu tedaviyi ilaç olarak da alabilir.

Vesair taraftan şu aşı şu ruz bünyelır kabilinden bir zamanlama evlendirmek da her hengâm kabil olmayabilir. Aşı takviminin uygulanışı sırasında olası hastalıklar yahut beklenmeyen ve öngörülemeyen durumlarda gözat aşı programının değmeselemesine münasebet mümkün.

Öncelikle kendinizi hazırlayın: Bala bir kapik evlat edindiğiniz andan itibaren ilk birkaç ay boyunca mazbut olarak veteriner ziyaretleri yapacağınız mutlak. Bununla alay malay ilk senenin aşıları tamamlandıktan sonrasında da yılda bir evet da dü su de olsa kuvvetlendirme edici aşılar muhtevain gene size veteriner yolu aynükeceğini belirtelim.

Report this page